Spánok a sex spolu súvisia.

Nedostatok spánku aj nedostatok sexu spôsobujú rovnaké problémy. Napríklad mrzutosť, či stres. A naopak, ak máš dostatok spánku a riadne sa vyspíš, máš na sex väčšiu chuť. A vďaka dobrému sexu v noci pravdepodobne lepšie spávaš.
 
Kvalitný spánok má väčší vplyv na sexualitu žien. Vysvetlenie je jednoduché. Ženy častejšie trpia nespavosťou, respektíve ženský spánok býva "ľahší". A práve únava spôsobuje, že ženy nemajú chuť na sex. Páni, doprajte ženám o hodinku dlhší spánok a pravdepodobnosť sexu je podľa odborných štúdií až o 14% vyššia.
Nedostatok spánku sa prejaví aj v sexuálnom živote mužov. Ak málo spia, klesá im hladina testosterónu, ktorý má pri pohlavnom styku dôležitú úlohu.
 
A ako vplýva sex a orgazmus na spánok? Vďaka sexu sa lepšie vyspíš! Ženský orgazmus zvyšuje v tele hladinu hormónu estrogén, vďaka ktorému majú ženy hlbší spánok. V mužskom tele sa po orgazme v tele začne vylučovať prolaktín, ktorý spôsobuje ospalosť.
Navyše po dosiahnutí orgazmu klesá v ľudskom tele hladina stresového hormónu kortizol a uvoľňuje sa hormón šťastia a lásky oxytocín.
 
Užívajte si spánok, užívajte si sex a namiesto hrania sa s mobilom sa "hrajte" s partnerom. Trebárs aj v kvalitných obliečkach, vankúšoch a paplónoch z Emozzione.sk