EMOZZIONE.sk
Úvod Zákaznícky servisSlovník pojmov

Slovník pojmov

AntiDustmite duté vlákno

Značková výplň Fillwell Wellcare Antidustmite. Duté, priestorovo tvarované polyesterové vlákno s trvalou ochranou proti roztočom. Aj po mnohonásobnom praní zaručuje dokonalú ochranu proti mikroorganizmom. Svojimi vlastnosťami výrazne prispieva k prevencii možných zdravotných problémov.

 

AntiMikrobial duté vlákno

Značková výplň Fillwell Wellcare Antimicrobial. Duté, priestorovo tvarované polyesterové vlákno s trvalou ochranou proti baktériám a plesniam. Aj po mnohonásobnom praní zaručuje dokonalú ochranu proti mikroorganizmom. Svojimi vlastnosťami výrazne prispieva k prevencii možných zdravotných problémov.

 

AntiStress

Špeciálne vyvinutá tkanina so zatkanými karbónovými vláknami, ktoré zabraňujú „ukladaniu“ elektrostatickej energie v ľudskom tele. Existujúci elektrostatický náboj „odstraňuje“ do ovzdušia procesom zvaným ionizácia. Elektrostatický náboj spôsobuje u človeka svalové npätie, nepriaznivo pôsobí na chrbticu a kĺby, u senzitívych ľudí dokonca spôsobuje problémy so spánkom. AntiStress látka má trvalý účinok.

 

Bavlna

Bavlna je prírodné vlákno z bavlníka. Z bavlny je možné vyrábať rôzne druhy látok. Materiály z čistej bavlny dobre sajú pot, sú vzdušné, pevné a vysokohygienické.

 

Cirrus duté vlákno

Značková výplň Fillwell Cirrus. Duté, priestorovo tvarované polyesterové vlákno, ktoré optimalizuje vlhkosť a teplotu mikroklímy Vášho lôžka. Cirrus výplň zabezpečuje aj dokonalý odvod vlhkosti od tela, čo výrazne zvyšuje komfort a pohodlie Vášho spánku.

 

Créttone

Bavlnená látka vysokej kvality, používa sa na výrobu posteľných súprav a prestieradiel.

 

Damašek

Vysokokvalitná látka, vzniká náročným tkaním. Má vynikajúce úžitkové vlastnosti, dlhú životnosť a prirodzený jemný lesk.

 

Easy Care úprava

Špeciálna úprava látky, ktorá zabezpečuje, že látka je menej krčivá v porovnaní s ostatnými druhmi tkanín.

 

Duté vlákno

Zabezpečujú príjemnú klímu lôžka, sú fantasticky ľahké, májú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, sú priedušné a vhodné do týchto klimatických šírok. Výrobky plnené dutým vláknom je možné prať, čo je nielen hygienické, ale to aj predlžuje životnosť výrobku. Mimoriadne vhodné pre prostredie, kde je žiadúce minimálne množstvo prachu a alergénov.

 

Flanel

Príjemne hrejivá tkanina z bavlny, jemne počesaná. Mimoriadne mäkký, teplý a hrejivý.Froté

Froté je elastický materiál utkaný do slučiek, ktoré veľmi príjemne pôsobia na pokožku. Používa sa predovšetkým na výrobu posteľných prestieradiel.

 

Hollow fibre

Pozri Duté vlákno

 

Jersey

Ľahký, pružný, elastický a nádherne mäkký materiál zo 100% bavlny. Má vynikajúce úžitkové vlastnosti. Používa sa predovšetkým na výrobu prestieradiel, ale aj posteľných súprav.

 

Krep

Materiál, obyčajne zo 100% bavlny s typickou štruktúrou získanou chemickým procesom – lúhovanie. Netreba ho žehliť, čo je výhoda z hľadiska úspory času, no nevýhoda z hľadiska hygieny (žehlenie je vysoko hygienická operácia).

 

Lyocell

Prírodná tkanina resp. výplň z celulózy. Medzi jeho hlavné prednosti patrí dokonalý odvod vlhkosti, výnimočná hebkosť v porovnaní s ostatnými vláknami, či dokonala hygiena založená na prírodnej báze.

 

Mako Satén

Trvalo lesklá tkanina z česanej dlhovláknitej egyptskej bavlny s jemným vláknom. Má prirodzený lesk, v porovnaní s umelým saténom je jemne hrejivý a predovšetkým vhodnejší do spálne z dôvodu vyššej hygieny (saje pot, odvádza vlhkosť, nedráždi pokožku a pod.). Satén je typ väzby tkaniny. Náš makosatén tkáme z bavlnených vlákien, nakoľko veríme, že je prirodzené a v neposlednom rade zdravé spať v čistej bavlne.

 

Microfibre supersoft

Mikrofáza, mikrovlákno. Vyrába sa zo superjemných polyesterových vlákien. Možnosť vyvárať, preto je vhodné pre zabezpečenie absolútnej hygieny lôžka alergikov.

 

Náplne z dutého vlákna

Zabezpečujú príjemnú klímu lôžka, sú fantasticky ľahké, majú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, sú priedušné a vhodné do týchto klimatických šírok. Výrobky plnené dutým vláknom je možné prať, čo je nielen hygienické, ale to aj predlžuje životnosť výrobku. Mimoriadne vhodné pre prostredie, kde je žiadúce minimálne množstvo prachu a alergénov.

 

Oeko Tex certifikát

Medzinárodný certifikát ekológie a kvality. Výrobky označené týmto certifikátom musia každý rok prejsť náročným procesom certifikácie s dôrazom na hygienu, kvalitu a ekológiu výroby.

 

Ošetrovanie výrobkov

Všetky výrobky musia byť označené piatimi ošetrovacími symbolmi, ktoré uvádzajú spôsob ošetrenia: pranie, bielenie, žehlenie, chemické čistenie, sušenie. V záujme zachovania vzhľadu, úžitkových vlastností a maximálnej životnosti je ich potrebné dodržiavať. K týmto znakom sú priradené doplňujúce symboly, viď tabuľku.

 

Percal

Jemná, hustotkaná tkanina. Vyznačuje sa svojou pevnosťou a výbornými úžitkovými vlastnosťami.

 

Polycotton

Zmesová tkanina z bavlny a polyesteru v rôznom pomere. Vhodná ako povrchová látka na paplóny a vankúše.

 

Pšeničné plevy

Alternatívna výplň. Pred použitím prechádza výplň náročným a špeciálnym procesom zahrievania, triedenia a očisty vzduchom, čím je zaručená zdravotná a hygienická nezávadnosť. Alternatívne náplne symbolizujú návrat k prírode. Okrem toho majú

výrazne priaznivý vplyv na ľudský organizmus: zlepšujú cirkuláciu krvi, pomáhajú riešiť problémy s chrbticou a bolesťami kĺbov, pri používaní poskytujú jemnú masáž pokožky atď.

 

Satén

Trvalo lesklá tkanina z česanej bavlny s jemným vláknom. Má prirodzený lesk, v porovnaní s umelým saténom je jemne hrejivý a predovšetkým vhodnejší do spálne z dôvodu vyššej hygieny (saje pot, odvádza vlhkosť, nedráždi pokožku a pod.). Satén je typ väzby tkaniny. Náš satén tkáme z bavlnených vlákien, nakoľko veríme, že je prirodzené a v neposlednom rade zdravé spať v čistej bavlne.

 

Silver Line

Tkanina využívajúca pozitívne vlastnosti striebra na ľudský organizmus. Striebro má výrazné antibakteriálne a antistatické vlastnosti.

 

Tencel

Prírodná tkanina z celulózy. Medzi jeho hlavné prednosti patrí dokonalý odvod vlhkosti, výnimočná hebkosť v porovnaní s ostatnými vláknami, či dokonala hygiena založená na prírodnej báze. Tencel je obchodná značka firmy Lenzing. Tencelové vlákna sa v textilnej terminológii označujú Lyocell

Tevíro

Lisované duté vlákno, používa sa ako výplň

Nasledujte nás ...
2011 - 2018 © Emozzione - Všetky práva vyhradené
späť hore