EMOZZIONE.sk

OBLIEČKY, PAPLÓNY, VANKÚŠE, PRIKRÝVKY, VANKÚŠE, POSTEĽNÁ BIELIZEŇ, NÁVLIEČKY, MATRACOVÉ CHRÁNIČE, PRESTIERADLÁ, PLACHTY, ZĽAVA, LACNÝ, PRIKRÝVKY POSTELÍ, VANKÚŠIKY, DEKY, UTERÁKY, BYTOVÝ TEXTIL

1) TEXTILNÉ VÝROBKY PRE DOSPELÝCH

 

a/ POSTEĽNÉ SÚPRAVY

 

Ako si vybrať správnu posteľnú súpravu?

Pred nákupom si premyslite, ktorá vlastnosť je pre Vás najdôležitejšia: moderný dizajn, elegancia a dlhá životnosť, jednoduchá údržba? Kde budete používať posteľnú súpravu: v spálni, detskej izbe, na chate, v chladnejšom alebo teplejšom prostredí atď.?


Pre každodenné používanie Vám odporúčame posteľné súpravy zo 100 % bavlny (klasická bavlna, bavlnený satén a makosatén, krep, damašek atlas), alebo 100% lyocellu. Bavlna vytvára prirodzené a zdravé prostredie pre Váš spánok a má neporovnateľne lepšie vlastnosti ako polyester, resp. mix bavlna/polyester. Bavlna je vzdušná, zdravotne nezávadná, prirodzená a príjemná na dotyk s pokožkou. Lyocell je revolučné nanovlákno vyrobené z eukalyptového dreva, ktoré okrem dokonalého odvodu vlhkosti je aj výnimočne šetrné k pokožke, čo ocenia predovšetkým ľudia s kožnými problémami: viac o výhodách lyocelového vlákna na http://www.acko.sk/fileadmin/img/botanica/

 

Ako testujeme naše posteľné súpravy?

Všetky posteľné súpravy sú testované a certifikované vo VÚTCH Žilina. Na tkaninu sa vzťahuje medzinárodný certifikát kvality a ekológie Oeko-Tex Standard 100. Základnými skúškami sa zisťuje väzba, materiál, rozmery a hmotnosť použitej textílie. Mechanicko-fyzikálnymi skúškami sa zisťuje pevnosť v ťahu, odolnosť proti opotrebovaniu, pevnosť v ohybe, vzdušnosť, savosť, tepelno-izolačné vlastnosti a odolnosť proti svetlu. Chemickými skúškami sa zisťuje farebná stálosť, stálosť vyfarbenia pri pôsobení potu, slín atď

 

Ošetrovanie posteľných súprav

Všetky posteľné súpravy majú našitú ošetrovaciu etiketu s návodom na údržbu. Je dôležité dodržiavať ošetrovacie symboly


Pranie:

Výber pracieho prášku je osobná záležitosť, každopádne odporúčame vyhýbať sa lacným pracím prostriedkom, ktoré sú menej citlivé ku tkanine. Takisto Vám odporúčame vyhýbať sa pracím práškom so silným bieliacim účinkom. Ak použijete aviváž, tkanina je po praní jemná, hebká a žehlenie je jednoduchšie.

 

Obliečky je možné prať pri teplote 60°C, no s modernými pracími prostriedkami dosiahnete excelentný účinok aj pri teplote 40°C. Posteľné súpravy odporúčame prať obrátené naruby.

 

Prirodzenou vlastnosťou bavlny je zrážavosť. Pri prvom praní sa môže stať, že sa posteľné súpravy zrazia o 4% - 6%. Pri ďalších praniach už rozmer ostáva stabilný.

 

Tmavé dezény na posteľných súpravách môžu pri prvom praní mierne stratiť farebnosť, v konečnom dôsledku sa však vzhľad posteľnej súpravy nezmení. Tmavé dezény odporúčame prvýkrát prať osobitne.

 

Sušenie:

Ak používate sušičku, vyhýbajte sa vysokým teplotám, môže viesť ku zrazeniu tkaniny ako aj „krehkosti“ tkaniny. Ak posteľné súpravy sušíte na slnku, odporúčame sušiť z rubovej strany a nevystavovať prudkému slnečnému žiareniu.

 

Žehlenie:

Pre dokonalý efekt odporúčame žehliť posteľné súpravy mierne vlhké. Ak sú suché, odporúčame použiť naparovaciu žehličku, resp. pokropiť obliečky vodou. Žehlenie je veľmi dôležitá činnosť, ktorou výrazne prispejete k hygiene lôžka.

 

 

b/ PAPLÓNY A VANKÚŠE

 

Ako si vybrať správny vankúš a paplón?

Pred nákupom si premyslite, ktorá vlastnosť je pre Vás najdôležitejšia: hrejivosť, ľahkosť, možnosť vyvárania, absolútny komfort, zvýšené relaxačné účinky? Kde budete používať paplón a vankúš: v spálni, detskej izbe, na chate, v chladnejšom alebo teplejšom prostredí atď.

 

+ Paplóny

Na výber paplóna by ste sa mali pozerať z pohľadu, ako reagujete na teplo, čo pre vás znamená tepelná pohoda, akú preferujete izbovú teplotu.

 

Letné paplóny.

Ak je vám v noci teplo, odkopávate sa spod paplóna, alebo spíte v teplej izbe, doporučujeme vám tvz. Letné paplóny. Váha výplne je 500 - 700g. Z našej ponuky doporučujeme napríklad paplóny Classic, či Medica Basic

 

Celoročné paplóny.

Ak spíte v miestnosti, kde je teplota v rozmedzí 18 - 23°, je pre vás optimálny celoročný paplón. Váha výplne je 800 - 1000g. Z našej ponuky doporučujeme napríklad paplóny Medica Profi, Medica Micro, Antistress, či Antimikrobial

 

Zimné paplóny.

Ak ste zimomravý, je vám v noci často zima, alebo spíte v chladnej miestnosti, potrebujete zimný paplón. Váha výplne je viac ako 1000 - 1100g. Z našej ponuky doporučujeme napríklad paplóny Canada, alebo Thermo blue

 

 

+ Vankúše

Vankúše musia byť pohodlné, odbremeniť svalstvo krku a šije, podopierať hlavu, prijímať pot, zahrievať, hygienické s možnosťou prania a musia sa Vám dokonale prispôsobiť.

 

Ako si vybrať správny vankúš? Je to jednoduché: vankúš by mal podopierať hlavu, krk a chrbticu v jednej línii. Každá poloha spánku má svoj typ vankúša. Stačí vedieť, ktorú polohu pri spánku preferujete.

 

Spím na boku.

Potrebujete vysoký vankúš. Hlava a krk sú v jednej línii s chrbticou. Z našej ponuky doporučujeme napríklad vankúše Medica Profi, alebo Antistress

 

Spím na chrbte.

Potrebujete stredne vysoký vankúš. Pri tomto type vankúša krčná chrbtica a svalstvo šije optimálne zrelaxuje. Z našej ponuky doporučujeme napríklad vankúše Medica Micro, či Aloe Vera

 

Spím na bruchu.

Potrebujete nízky vankúš. V tejto polohe si žial najmenej oddýchne krčné svalstvo. Aj tu však máme pre riešenie a z našej ponuky doporučujeme napríklad vankúše Classic, alebo Naturália

 

A niečo navyše. Väčšina našich vankúšov má zips. Vankúš jednoducho otvoríte, odoberiete, či pridáte potrebné množstvo výplne a tak si ho upravíte podľa osobných potrieb. Tak jednoduché a praktické.

 

Viete, koľko spánku potrebuje človek?

* Teenager: 9 – 10 hodín za deň

* Dospelý: 8 – 9 hodín za deň

 

Všetky naše paplóny a vankúše je možné prať, sú vhodné aj pre alergikov a spĺňajú najnáročnejšie kritériá na hygienu spania. Veľa radosti a pohodlný spánok Vám prinesie, ak sa budete pridržiavať našich nasledovných typov:

 

  1. Paplóny a vankúše odporúčame minimálne raz za týždeň vyvetrať

  1. Testy dokázali, že už po praní na 40°C sú naše výrobky hygienické. Praním pri tejto teplote odstránite základné alergény. Súčasne tým chránite životné prostredie. Pre alergikov odporúčame paplóny a vankúše s teplotou prania do 95°C, resp. paplóny a vankúše so špeciálnymi povrchovými, alebo výplňovými materiálmi.

 

Všetky paplóny, ako aj niektoré vankúše sú perfektne prešité, čím je zabezpečená dlhšia životnosť a dokonalé prispôsobenie sa líniám Vášho tela.

 

Vybrané vankúše sú plnené špeciálnymi polyesterovými vločkami, ktoré zabezpečia, že Váš vankúš je odolný proti uľahnutiu.

 

Ošetrovanie paplónov a vankúšov

Všetky paplóny a vankúše majú našitú ošetrovaciu etiketu s návodom na údržbu. Je dôležité dodržiavať ošetrovacie symboly

 

Naše paplóny a vankúše plnené dutým silanizovaným vláknom sa môžu v závislosti od použitých materiálov prať až do 95°C (info o praní na každom výrobku) v klasických práčkach, alebo jednoducho oprať ručne. Potom musia byť paplóny a vankúše dôkladne usušené.

 

Príliš dlhé pôsobenie vlhkosti spôsobuje uzatváranie dutiniek silanizovaného vlákna, preto je veľmi dôležité pravidelné vetranie paplónov a vankúšov. Súčasne tým zabezpečíte ich sviežosť a predĺžite životnosť. Je vhodné vankúše a paplóny každé ráno natriasť.

 

 

2) TEXTILNÉ VÝROBKY PRE DETI

 

Všetky detské výrobky sú prísne kontrolované, aby spĺňali náročné kritéria kvality a zdravotnej nezávadnosti. Dôkazom je medzinárodný certifikát kvality a ekológie Oeko-Tex Standard 100, trieda 1. Normy uvedeného certifikátu spĺňajú všetky komponenty výrobkov , t.j. použité nite, gombičky, zipsy, látka a pod. Môžete nám veriť. Pre deti len to najlepšie.

 

Viete, koľko spánku potrebuje Vaše dieťatko?

  • Novorodenci: 16 – 20 hodín za deň

  • 3 až 6 týždňové bábätko: 16 – 18 hodín za deň

  • 7 až 16 týždňové bábätko: 15 – 16 hodín za deň

  • 20 týždňové bábätko: 9 – 12 hodín za deň

 

Dobrý spánok je dôležitý pre vývoj Vášho dieťaťa. To, čo je dobré pre dospelého, nespĺňa vždy požiadavky pre deti. Navyše deti prechádzajú intenzívnym procesom rastu, a preto sa rýchlejšie spotia. Všetky detské paplóny sú z toho dôvodu veľmi ľahké, vzdušné, no súčasne s vynikajúcimi tepelnými vlastnosťami.. Detské paplóny a vankúše musia mať správnu veľkosť, musia byť zdravotne nezávadné a hygienické. Detské posteľné súpravy dokonale odvádzajú vzniknutú vlhkosť preč od tela, takže spánok našich najmenších je vždy príjemný, zdravý a hygienický.

 

Ošetrovanie textilných výrobkov pre deti

Všetky textilné výrobky pre deti majú našitú ošetrovaciu etiketu s návodom na údržbu. Je dôležité dodržiavať ošetrovacie symboly

 

 

3) UTERÁKY A OSUŠKY

 

Froté uteráky zo 100% bavlny s výbornou savosťou

 

Ošetrovanie uterákov a osušiek

Všetky výrobky majú našitú ošetrovaciu etiketu s návodom na údržbu. Je dôležité dodržiavať ošetrovacie symboly


Pranie:

Uteráky a osušky je možné prať pri teplote 60°C, no s modernými pracími prostriedkami dosiahnete excelentný účinok aj pri teplote 40°C. Tmavé farby na uterákoch a osuškách môžu pri prvom praní mierne stratiť farebnosť, v konečnom dôsledku sa však vzhľad výrobku nezmení. Tmavé farby odporúčame prvýkrát prať osobitne. Aviváže používajte len minimálne, nakoľko vytvárajú „obal“ okolo vlákien, čo má nepriaznivý vplyv na savosť uterákov a osušiek.

 

Sušenie:

Ak máte bubnovú sušičku, odporúčame len 5 – 10 minútové sušenie, potom výrobok vyberte a nechajte ešte voľne obschnúť.

 

Na základe týchto rád budete mať uteráky a osušky vždy mäkkučké, jemné a savé.

Nasledujte nás ...
2011 - 2018 © Emozzione - Všetky práva vyhradené
späť hore